Ekshumacja zwłok we Wrocławiu

Pożegnanie z bliskimi jest niezwykle trudnym przeżyciem. Niestety czasami okazuje się, że trzeba ponownie otworzyć grób w celu ekshumacji zwłok. Do wykonania tak trudnego zadania należy wybrać osoby mające doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach.

Wrocław jest pięknym miastem, do którego od lat przyciąga wiele osób. Nic więc dziwnego, że na terenie miasta znajduje się dwanaście cmentarzy, które są szczególnie licznie odwiedzane na przełomie października i listopada. Niemal na każdym z nich zostały przeprowadzone ekshumacje zlecone m.in. z powodu przeniesienia zwłok z jednego grobu do drugiego. Oczywiście ekshumacja jest nie tylko mało przyjemnym przeżyciem, ale również jest niezwykle skomplikowana pod względem prawnym. Z tego powodu warto wybrać zawodowców, którzy są w stanie sprostać zadaniu. Wchodząc na stronę internetową https://zakladpogrzebowyolimp.pl/ekshumacja-wroclaw/ można skontaktować się z osobami mającymi za sobą niejedno tego typu przedsięwzięcie. Zajmują się one ekshumacjami nie tylko na terenie miasta, ale również poza jego granicami. W biurze pogrzebowym są przygotowywane odpowiednie dokumenty umożliwiające tego typu działanie, a osoby podejmujące się zadania zobowiązują się uzyskać zgodę Sanepidu. Bez spełnienia owych formalności nie może być mowy o legalnej ekshumacji, a jak wiadomo działanie na własną rękę w tej kwestii jest niezgodne z prawem i może okazać się tragiczne w skutkach.

ekshumacja

Oczywiście nie mniej istotny jest sam proces ekshumacji oraz spełnienie wszystkich norm i zachowanie bezpieczeństwa. Pracownicy zakładu pogrzebowego są doskonale przeszkoleni i wiedzą co mają robić, aby nie zbezcześcić zwłok. Ponadto pracują oni w strojach ochronnych spełniających wszelkie wymagania. W zależności od stanu trumny (co jest mocno skorelowane z upływem czasu od pochówku) zwłoki mogą być transportowane do specjalnej skrzynie ekshumacyjnej lub nowej trumny. Trzeba pamiętać o tym, że ekshumacja może odbywać się wyłącznie w chłodnych miesiącach. Z tego powodu według rozporządzenia jest możliwa od 16 października do 15 kwietnia. Ekshumacja zwłok powinna zostać przeprowadzona wedle norm zapewniające bezpieczeństwo wszystkich świadków wydarzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *