Usługi pogrzebowe w Grudziądzu

usługi pogrzebowe Grudziądz

Śmierć bliskiej osoby to zawsze bardzo trudny czas. Wszelkie kwestie organizacyjne utrudniają godne i spokojne przeżywanie żałoby. Dobrze jest powierzyć organizację ceremonii ostatniego pożegnania profesjonalnemu zakładowi pogrzebowemu Animus Grudziądz, który przejmie na swoje barki wszelkie obowiązki.

Krajowy i międzynarodowy transport ciał

Śmierć przychodzi zawsze niespodziewanie. Chociaż jesteśmy jej pewni, nigdy nie jesteśmy na nią gotowi. Dlatego profesjonalne zakłady pogrzebowe w Grudziądzu dostępne są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Odpowiednio przygotowany personel gotowy jest o każdej porze do eksportacji ciała do chłodni.

Pomoc w formalność

Organizacja pogrzebu wiąże się ze znajomością litery prawa oraz dużym doświadczeniem. Dlatego osoby niezwiązane z branżą funeralną mogą czuć się bardzo zagubione we wszelkich formalnościach. Pracownicy zakładu pogrzebowego Animus pomagają przejść przez gąszcz formalności. Przejmują na siebie wszelkie dokumentacje cmentarne oraz kościelne, ponadto pomagają w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego ZUS, KRUS, MSWiA.

Pogrzeb urnowy lub tradycyjny

Jednym z najważniejszych kwestii organizacyjnych jest to, czy pogrzeb ma odbyć się z urną, czy trumną. Chociaż kremacja staje się coraz popularniejszą formą pochówku, budzi ona nadal wiele wątpliwości. Z tego powodu w profesjonalnych zakładach pogrzebowych pracownicy pomagają podjąć decyzję. Odpowiadają na wszystkie nurtujące Klientów pytania i starają się rozwiewać wszelkie wątpliwości.

Kiedy decyzja zostanie już podjęta, pracownicy pomogą wybrać odpowiednie akcesoria pogrzebowe jak trumnę lub urnę.

Pogrzeb wyznaniowy lub świecki

Pogrzeb jest uhonorowaniem życia człowieka, dlatego ceremonia powinna być zgodna z życiem człowieka. W zakładzie pogrzebowym Animus każdy pogrzeb wyznaniowy odbywa się zgodnie z liturgią danej religii oraz jej obrzędami. W przypadku pogrzebów świeckich osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ceremonii ostatniego pożegnania zostaje mistrz ceremonii. Taka osoba w najpiękniejszy sposób pożegna drugiego człowieka.

Usługi dodatkowe

Na wzorową ceremonię pożegnania wpływa każdy detal, nawet ten najmniejszy. Pracownicy zakładu pogrzebowego Animus oferują usługi florystyczne. Dzięki temu każda wiązanka i wieniec będzie wykonana ze świeżych i pięknych kwiatów. Godności i powagi nada również muzyka, która będzie grać w trakcie pogrzebu. Ponadto pracownicy pomagają w wyborze lokalu na stypę oraz przejmują na siebie wszystkie kwestie z jej organizacją.

Więcej informacji o usługach pogrzebowych w Grudziądzu dostępnych jest na stronie internetowej: https://animus-grudziadz.pl/

2 thoughts on “Usługi pogrzebowe w Grudziądzu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *