Organizacja pogrzebu w Rzeszowie

Ostatnie pożegnanie bliskiej osoby to moment smutny, ale także bardzo wymagający dla członków najbliższej rodziny. Trzeba nie tylko uporać się z cierpieniem, ale również zadbać o godną i piękną ceremonię pogrzebu. Dobrze wybrany zakład pogrzebowy może pomóc w organizacji pogrzebu od samego początku.

pogrzeby w Rzeszowie

Jaki rodzaj pogrzebu?

Wiele zakładów świadczy usługi pogrzebowe znacznie wykraczające poza standardowe przewiezienie ciała na cmentarz i pochowanie go. Zakład pogrzebowy zlokalizowany w Rzeszowie zapewnia wysoką jakość świadczonych usług i pomaga Państwu godnie pożegnać bliską osobę. Lista zakładów pogrzebowych z Rzeszowa znajduje się tutaj.

Pochówek może przybrać dwie formy: poprzez pochowanie ciała w trumnie lub kremację. Kremowanie zwłok jest metodą o rosnącej popularności z dwóch powodów: po pierwsze, wiąże się z niższymi kosztami, po drugie – pozwala wykorzystać miejsce na cmentarzu, na którym klasyczny pochówek w trumnie nie byłby możliwy.

Ze względu na regulacje prawne, pochówek w tym samym grobie przed upływem określonej ilości lat nie jest możliwy. Dlatego też wiele osób decyduje się na kremację osoby bliskiej, aby móc pochować ją z resztą rodziny.

Do kremacji używa się trumny bez metalowych dodatków, a oprócz tego można zrezygnować z ubrania, owijając ciało tak zwanym całunem.

Dodatkowe usługi

Oprócz ogólnej obsługi pogrzebu, wiele zakładów oferuje również dobranie wiązanek, nagłośnienie ceremonii na cmentarzu, wypożyczenie akcesoriów pogrzebowych czy transport bliskich zmarłego.

Oprócz tego, niektóre zakłady przygotowują na specjalne zamówienie nekrologi i oferują możliwość rozliczenia wykonanych usług w ramach zasiłku pogrzebowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *