Leżący w sercu Polski w widłach rzek Bzury, Utraty i Pisi Sochaczew jest jednym z najstarszych miast na Mazowszu. Nazwa pochodząca od sochy – narzędzia rolniczego będącego poprzednikiem pługu nawiązuje wprost do rolniczego charakteru osady i zajęć dawnych mieszkańców, którzy wypalali puszczę i zajmowali się uprawą ziemi oraz hodowlą zwierząt.
Sochaczew nieco historii
W Sochaczewie istniał kiedyś zamek książąt Mazowieckich – dwór sochaczewski miał wielkie znaczenie w czasach, gdy Warszawa była jeszcze nadwiślańską wioską rybacką. Do dziś zachowały się ruiny zamku zniszczonego podczas potopu szwedzkiego.
Powszechnie uznaje się Sochaczew za miejsce śmierci Bolesława Krzywoustego – choć nie ma twardych dowodów na potwierdzenie tej hipotezy, historycy uznają ją za wielce prawdopodobną.
Na leżącym przy ulicy Traugutta 26 administrowanym przez kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca cmentarzu parafialnym można podziwiać zabytkowe nagrobki datowane na wiek XIX. Godne polecenia są także kaplice grobowe rodu Tomickich oraz kaplica prawosławna. Większość zabytków tej nekropolii wzniesiona została w manierze klasycystycznej. Poza wartością estetyczną i plastyczną nagrobki mają także ogromne znaczenie historyczne – to przecież miejsca spoczynku zasłużonych mieszkańców miasta, którzy przez pokolenia przyczyniali się do tworzenia i utrzymywania świetności i znaczenia tego miejsca.
Sochaczew XXI wieku
Dzisiaj miasto liczy ponad 36 tysięcy mieszkańców. Większość czynnych zawodowo obywateli znalazła zatrudnienie w miejscowych zakładach przemysłu chemicznego, spożywczego, ceramicznego. Wielu z nich dojeżdża do pracy w stolicy.
Niezwykle korzystne dla Sochaczewa jest jego położenie na skraju wielkich kompleksów leśnych: Puszczy Kampinoskiej, Bolimowskiej oraz rozległych lasów w okolicach Młodzieszyna i Iłów. Lasy to wspaniałe walory przyrodnicze, więc wykorzystuje się je w celach rekreacyjnych i turystycznych – w otulinie puszcz działają gospodarstwa agroturystyczne. Mieszkańcy miasta korzystają z licznych usług oferowanych przez miejscowych przedsiębiorców. Obok tych związanych z codziennością ważne są dla nich także usługi pogrzebowe – w Sochaczewie niemal codziennie ktoś żegna bliskiego, który odszedł na zawsze. Usługi pogrzebowe w Sochaczewie świadczy rodzinna firma haron-rembiejewscy.pl.
Jak wybrać zakład pogrzebowy w Sochaczewie?
Rodzina zmarłego musi szybko podjąć decyzje oraz rozpocząć działania w celu organizacji pochówku. Załatwienie wszystkich formalności urzędowych, uzyskanie pozwoleń, dokonanie rezerwacji miejsc i terminów często przekracza możliwości ludzi pogrążonych w żałobie. Aby im pomóc i nie zakłócać przeżywania straty potrzebne jest wsparcie profesjonalistów, którzy są mistrzami w zawodzie i jednocześnie ludźmi pełnymi empatii reprezentującymi wysoką kulturę osobistą. Najlepszy zakład pogrzebowy w Sochaczewie pomaga przejść przez meandry procedur urzędniczych, a następnie w porozumieniu z rodziną organizuje pochówek, który w zamyśle ma być zwieńczeniem ziemskich dokonań zmarłego i hołdem dla niego.
Usługi pogrzebowe dotyczą wszelkich aspektów organizacyjnych przed pogrzebem, w jego trakcie oraz po jego zakończeniu. Są to więc starania o uzyskanie aktów USC, zasiłków pogrzebowych i wypłat z polis ubezpieczeniowych, załatwianie pozwoleń na cmentarzu, przygotowanie ciała do pochówku, odkrycie i zamknięcie grobu, transport, oprawa muzyczna i nagłośnienie, nekrologi, kwiaty, stypa. W dalszym przebiegu współpracy usługi pogrzebowe mogą wiązać się z postawieniem pomnika oraz opieką nad grobem.