Kompleksowe usługi pogrzebowe – rodzinna firma „Styx” z Rybnika

Tradycja świadczenia usług pogrzebowych przez rodzinę Wałachów z Rybnika sięga roku 1901, gdy przodkowie obecnych właścicieli uruchomili wytwórnię trumien. Czerpiąc z doświadczeń pokoleń zakład pogrzebowy „Styx” usytuował się w czołówce firm świadczących usługi pogrzebowe na terenie Rybnika, Wodzisławia i innych miejscowości regionu.

pogrzeb w Wodzisławiu Śląskim

„Styx” – rzetelność i profesjonalizm

Przedstawiciele zakładu „Styx” przyjmują zgłoszenia od klientów przez całą dobę. Jeśli zleceniodawcy nie mogą przybyć do siedziby biura (adres na www.styx-walach.pl), to do miejsca przez nich wyznaczonego na spotkanie udaje się mobilne biuro „Styxa”.

Zakład pogrzebowy rozpoczyna realizację zlecenia od eksportacji ciała z miejsca zgonu do przechowalni. Po tym nadchodzi czas na omówienie szczegółów i podpisanie umowy.
Pracownicy firmy pomagają w załatwieniu wszystkich formalności urzędowych: aktów lekarskich i USC, wypłaty zasiłków pogrzebowych oraz odszkodowań z polis ubezpieczeniowych. Towarzysząc rodzinie lub jako jej pełnomocnicy przedstawiciele zakładu załatwiają sprawy pochówku w administracji cmentarza oraz w biurze parafialnym, jeśli pogrzeb ma mieć charakter wyznaniowy.
Należność za usługi jest kredytowana do czasu uzyskania zasiłku pogrzebowego. Płatności można regulować bezgotówkowo.

Kompleksowe usługi pogrzebowe „Styx” Rybnik

Pochówki organizowane przez zakład pogrzebowy „Styx” przygotowywane są i przeprowadzane zgodnie z życzeniem rodziny, dokładnie według umowy zawartej między stronami. Starannie opracowany scenariusz ceremonii każdorazowo podkreśla rangę i uroczysty charakter wydarzenia, którego celem jest wyrażenie szacunku dla dokonań zmarłego.

Jak wynika z informacji umieszczonych w serwisie www.styx-walach.pl firma przyjmuje zlecenia na pochówki tradycyjne oaz poprzedzone kremacją. W przypadku decyzji o kremacji rodzina podpisuje jedynie odpowiednie dokumenty, a resztą procedur i czynności zajmują się przedstawiciele firmy.

Pracownicy zakładu przygotowują grób ziemny lub murowany albo miejsce w kolumbarium. Ich zadaniem jest także mycie, kosmetyka, ubranie zmarłego przed pochówkiem.
Rodzina dokonująca zakupu trumny lub urny, akcesoriów pogrzebowych, ubrania, kwiatów ma do wyboru szeroki katalog produktów najwyższej jakości. Na zlecenie „Styx” zajmuje się nekrologami, oprawą muzyczną i medialną oraz transportem ciała, żałobników, księdza.

Zlecenia od klientów przyjmowane są przez całą dobę – można kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem e-maila. W godzinach pracy klienci oczekiwani są w siedzibie zakładu przy ulicy 1 Maja 89 w Rybniku. Organizatorzy pogrzebów z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Marklowic, Świerklan i okolic mogą kontaktować się z obsługą biura mobilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *