Znicze metalowe i ich zalety

W kulturze polskiej groby zmarłych otaczane są szczególną estymą. Dbamy o ich estetyczny wygląd, składamy kwiaty i zapalmy znicze. Robimy tak nie tylko z okazji świąt, ale także na co dzień.

Dlaczego zapalamy znicze?

Zgodnie z tradycją znicz świadczy o pamięci o zmarłym i symbolizuje łączące nas z nim więzi. Światło znicza to przede wszystkim symbol Boga i towarzyszącej mu jasności. Światło znicza ma wskazywać zmarłemu drogę do nieba, im dłużej się będzie paliło, tym szybciej dusza odnajdzie drogę do wiecznego szczęścia.

To właśnie z tego powodu mniej lub bardziej świadomie zapalmy znicze, które palą się jak najdłużej.

znicze metalowe

Druga młodość zniczy metalowych

Na zabytkowych cmentarzach przy wielu nagrobkach można zobaczyć piękne znicze metalowe. Ręcznie wykonane zachwycają swoim kunsztem i misternością wykonania wszystkich elementów. Potem nastąpiła era zniczy szklanych i plastikowych. Jednakowych, anonimowych, bez wyrazu.

Na szczęście znicze metalowe powracają do łask. Nie tylko elegancko się prezentują, ale pozwalają także na długie świecenie światła. Na stronie http://topmetalfunerals.pl/ można zamówić metalowe znicze spersonalizowane. Umieszczone symbole mogą odzwierciedlać zamiłowanie zmarłego do zwierząt, gór, czy dzieci. Mogą być świadectwem jego życiowych pasji. Symbole narodowe będą bardzo wymownym znakiem. Na pewno nie będą tak anonimowe, jak popularne znicze szklane.

Znicze metalowe na wysokich nóżkach doskonale nadają się do dekoracji kaplicy w trakcie pogrzebu.

Zaletą zniczy metalowych jest przede wszystkim ich oryginalność i trwałość. Nie są produkcją masową, ale wyrobem rzemieślniczym, gdzie każdy detal jest bardzo ważny.

Metalowe znicze wykonane z materiałów najwyższej jakości odporne są na działanie czynników atmosferycznych i tylko od czasu do czasu wymagają wyczyszczenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *