Transport i pochówek zmarłego

W przypadku, gdy odejdzie z tego świata ktoś najbliższy naszemu sercu, zobowiązani jesteśmy do wykonania ostatniej posługi, jaką jest pochówek zmarłego. Posługa ta to kilka różnego rodzaju działań mających na celu przygotowanie uroczystości pogrzebowej i ostatniej drogi pożegnania. Oczywiście w jej zakres wchodzi również sprawnie zorganizowany transport zwłok zmarłego.

Zorganizowanie takiego transportu wcale nie jest czymś szczególnie łatwym ani też prostym. Do zadań firmy pogrzebowej organizującej przewóz zwłok należy załatwienie wszelkiego rodzaju czynności cywilnoprawnych, dzięki którym pogrzeb i pochówek zmarłego będzie mógł się odbyć w wybranym przez rodzinę miejscu. O ile śmierć nastąpiła na terenie naszego kraju i transport zwłok nie będzie przebiegał przez granicę, załatwienie wielu różnych procedur jest znacznie łatwiejsze i dużo prostsze niż ma to miejsce na przykład w przypadku organizowania przewozu zwłok z terenu innego kraju. W tym przypadku wymagana jest znajomość zagadnień prawnych obowiązujących nie tylko na terenie naszego kraju, ale także na terenie, z którego będą transportowane zwłoki. Jedną z firm oferujących przewóz zwłok z zagranicy jest Drejka, a ofertę  można zobaczyć tutaj. Najczęstszymi kierunkami transportu są Anglia i Niemcy.

transport zwłok z anglii

Do sprawnego zrealizowania tego rodzaju czynności wymagany jest również odpowiedniego rodzaju pojazd, który będzie wyposażony w klimatyzację. Jedynie zakłady pogrzebowe dysponujące tego rodzaju taborem samochodowym są w stanie świadczyć w profesjonalny sposób usługi pogrzebowe w zakresie, jakim jest transport zwłok z zagranicy. Oczywiście organizacja pogrzebu to nie tylko działanie polegające na przewiezieniu zwłok do domu pogrzebowego, w którym zostanie one odpowiednio przygotowane. Po przetransportowaniu ciała zmarłego do domu pogrzebowego zostaje ono fachowo przygotowane do uroczystości pogrzebowej.

Kolejnym krokiem jest zorganizowanie konduktu żałobnego w taki sposób, aby transport zwłok na cmentarz spełniał w pełni potrzeby i oczekiwania rodziny. W tym też celu przygotowywana jest odpowiednia oprawa kwiatowa, oprawa muzyczna jak też na życzenie rodziny mowa na ostatnie pożegnanie zmarłego. Wiele współcześnie działających zakładów pogrzebowych oferuje swoim klientom również przygotowanie spotkania rodzinnego po pogrzebie powszechnie znanego, jako stypa po pogrzebie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego gdyż zakłady pragnące zyskać większa liczbę klientów muszą ich czymś zaskoczyć i przyciągnąć. Im szerszy zakres wsparcia dla rodziny po odejściu kogoś bliskiego z ich kręgu, tym większe szanse na pozyskanie klienta. Dotyczy to każdego aspektu działań pogrzebowych oferowane przez współcześnie działające zakłady.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *