Sochaczew a pogrzeby wyznaniowe

pogrzeb wyznaniowy

W Polsce nadal najczęściej praktykowaną formą pochówku jest pogrzeb w trumnie z udziałem osób duchownych. Wiara bowiem jest bardzo indywidualną kwestią każdego człowieka, którą również po śmierci należy uszanować. Bardzo ważne jest więc, aby niezależnie od wyznania każdego człowieka, Jego pogrzeb mógł odbyć się zgodnie z wyznawanymi za życia przekonaniami.

Najczęściej organizowane są pogrzeby z udziałem księdza katolickiego, nie można jednak pominąć tutaj pozostałych odłamów religii chrześcijańskiej. Klienci zakładów pogrzebowych często wyrażają wolę, aby pogrzeby odbyły się również w obrzędach innych religii.

Religie w województwie mazowieckim:

  • kościół rzymskokatolicki,
  • kościół greckokatolicki,
  • starokatolicyzm,
  • kościół Prawosławny,
  • kościół Protestancki,
  • judaizm,
  • islam.

Co to oznacza dla zakładu pogrzebowego?

Organizacja pogrzebu wyznaniowego jest bardzo delikatną kwestią, która wymaga ogromnej znajomości Pism Świętych oraz obrzędów wielu religii. W związku z tym profesjonalne zakłady pogrzebowe dostosowują kaplicę do konkretnego wyznania, aby wszystko mogło odbyć się zgodnie z tradycją i przekonaniami Zmarłego.

Jak odbywa się pogrzeb wyznaniowy?

Pogrzeb taki można podzielić na dwa etapy. Najpierw odbywa się ona w odpowiedni przygotowanej kaplicy, gdzie duchowny odczytuje odpowiedni fragment Pisma Świętego. Następnie Zmarły odbywa swoją ostatnią podróż w kondukcie żałobnym.

Pogrzeb wyznaniowy jest ogromnie ważną kwestią, której zorganizowanie świadczy o szacunku, jaką obdarzają Zmarłego przyjaciele i rodzina. Więcej o pogrzebach wyznaniowych organizowanych przez zakład pogrzebowy Haron można przeczytać tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *