Jakie znaczenie ma sala pożegnań?

sala pożegnań
Ostatnie pożegnanie jest bardzo bolesnym przeżyciem w życiu każdego człowieka. To właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że już nigdy w życiu nie porozmawiamy, nie przytulimy, nie zobaczymy ukochanej osoby. Jednocześnie jednak ostatnie pożegnanie jest ostatnim elementem, który w pewnym stopniu pomaga pogodzić się z odejściem drugiego człowieka.

Pożegnanie się

Możliwość pożegnania jest bardzo ważna. Pozwala przygotować się najpierw do myśli o życiu bez bliskiego, a następnie powoli zacząć tak żyć. Niestety, bywają sytuacje, w których wiele osób nigdy nie miało możliwości pożegnania. Taka sytuacja może mieć miejsca na przykład w przypadku osób zaginionych. Wtedy pojawia się ogromne cierpienie, ból, ciągle pojawiające się w głowie pytania. Ułożenie sobie życia na nowo, jest dużo trudniejsze i z całą pewnością trwa więcej czasu. Chociaż z czasem istnieje jakaś niewielka możliwość pogodzenia się z sytuacją, to powrót do pełnej normalności nigdy nie będzie możliwy.

Śmierć bliskiego jest wydarzeniem trudnym i ciężkim. Jednak jest to jedna z najbardziej pewnych rzeczy w życiu wszystkich ludzi. Możliwość zobaczenia ostatni raz bliskiego oraz pożegnanie się z nim jest bardzo ważną czynnością.

Sala pożegnań

Zakład pogrzebowy Madar w Warszawie oferuje wystawienie ciała w sali pożegnań. Aby wszystko mogło odbyć się godnie oraz z szacunkiem, na życzenie klientów, pracownicy dostosowują sale do odpowiedniego wyznania. W pomieszczeniu umieszczone zostają odpowiednie symbole właściwe dla danej religii. Ponadto w sali pożegnań może być odgrywana adekwatna muzyka oraz kwiaty, które nadadzą podniosłości całej sytuacji.

One thought on “Jakie znaczenie ma sala pożegnań?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *