Przygotowanie pogrzebu – Sosnowiec – krok po kroku

Pogrzeb to jedna z najsmutniejszych i najbardziej przygnębiających uroczystości. Po szoku związanym ze śmiercią bliskiej osoby, rodzina musi stanąć przed ważnym i trudnym wyzwaniem: organizacją pogrzebu. Jak wyglądają usługi pogrzebowe Sosnowiec? Co należy zrobić po śmierci bliskiej osoby? W artykule organizacja pogrzebu w Sosnowcu – krok po kroku.

Lekarz stwierdza zgon

Za każdym razem w śmieci uczestniczy w pewnym sensie lekarz – to on musi zadecydować o tym, że nastąpił zgon, określić jego godzinę oraz zadecydować o przewiezieniu ciała do kostnicy. Następnie lekarz wydaje rodzinie kartę zgonu. To niezwykle ważny dokument, którego nie można zgubić. Dzięki niemu możliwe są dalsze procedury. Na czym one polegają?

Akt zgonu

Z kartą zgonu, numerem PESEL zmarłego i wszystkimi danymi należy zgłosić się do urzędu stanu cywilnego, gdzie urzędnik wręcza akt zgonu. To kolejny ważny dokument, z którym należy udać się do kolejnego miejsca.

pogrzeb sosnowiec

Zakład pogrzebowy

Kiedy rodzina zmarłego posiada akt zgonu, zakład pogrzebowy Sosnowiec (np http://www.hebansosnowiec.pl/) to miejsce, które pomaga w dalszej organizacji i bierze odpowiedzialność za przebieg pogrzebu. Pracownicy wytłumaczą, co będzie działo się dalej, co jest niezbędne i o czym należy zadecydować. Na pewno rodzina stanie przed wyborem trumny lub urny, będzie musiała też dostarczyć ubranie do trumny i zadecydować o makijażu. Następnie pracownicy zakładu pogrzebowego transportują ciało z kostnicy do zakładu.

Nekrologi

Pogrzeb w Sosnowcu związany jest również, jak każdy pogrzeb, z dystrybucją nekrologów. Również w tym zakresie pomocni okażą się pracownicy zakładu. Pomogą ułożyć treść, doradzą w zakresie wyboru miejsc oraz zajmą się naklejaniem nekrologów we wszystkich wyznaczonych miejscach.

Dzień pogrzebu

W dniu pogrzebu pracownicy zakładu pogrzebowego przywiozą trumnę, a następnie przewiozą ją z kościoła na cmentarz oraz zajmą się transportem kwiatów i wszystkimi aspektami związanymi z pochowaniem ciała. Dobry zakład pogrzebowy to taki, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom osób w żałobie, a nawet je wyprzedza. Pracownicy są taktowni, nie okazują zniecierpliwienia. Warto przed wyborem zakładu pogrzebowego przeczytać opinie w internecie lub zapytać znajomych, którzy organizowali już pogrzeb w Sosnowcu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *