Kremacje w Krakowie

Kraków, z uwagi na to, że należy do największych miast Polski, oferuje bardzo szeroki zakres usług związanych z pogrzebami. Klienci mogą zdecydować się na zorganizowanie bliskiemu tradycyjnego pochówku, jednak w bardzo szybkim tempie zainteresowanie zyskują również kremacje zwłok. Pogrzeb w takiej formie ma nieco inny przebieg, choć wiele elementów łączy go z klasyczną wersją ceremonii. Główna różnica polega na fakcie spopielenia ciała i pochowania go nie w trumnie, ale w urnie.

Warto podkreślić, że kremacje również wymagają zakupu trumny. Chodzi tu jednak o specjalną wersję, która pozwala na umieszczenie jej wraz z ciałem w piecu kremacyjnym. Trumna tego typu różni się od tradycyjnej przede wszystkim sposobem wykonania. Wymaga zastosowania materiałów, takich jak drewno czy papier, pozbawionych elementów trudnych do spalenia. Spopielone zwłoki, po umieszczeniu w urnie, trafiają do rodziny, która – zgodnie z aktualnymi przepisami – ma obowiązek dokonać pochówku w kolumbarium lub grobie.

cmentarz Kraków

Kremacje, które można zorganizować na terenie Krakowa, to usługi kompleksowe i dopracowane pod każdym względem, przy zachowaniu maksymalnego szacunku i oddaniu czci osobie zmarłej. Zakład pogrzebowy oferuje swoim klientom pełne zrozumienie i duże wsparcie w organizacji całej uroczystości, dbając o komfort psychiczny rodziny pozostającej w cierpieniu i żałobie po stracie bliskiej osoby.

Zakład pogrzebowy, który znajduje się w mieście Kraków, jest do całodobowej dyspozycji klientów. Kremacje przeprowadzane są przez doświadczony personel, a skala oferowanych działań jest niezwykle szeroka. Klienci mogą otrzymać pomoc m.in. w zakresie transportu ciała, przygotowania zwłok, wyboru urny i trumny kremacyjnej , przeprowadzenia procesu spopielenia, wykonania nagrobka oraz przygotowania pełnej oprawy uroczystości w kaplicy, kościele czy na cmentarzu (kwiaty, nekrologi, dekoracje, muzyka, rejestracja wideo itp.). Kremacje w Krakowie to także konieczność załatwienia wielu formalności dotyczących zgonu i pochówku, takich jak choćby zasiłek pogrzebowy. W tym zakresie klienci również mogą otrzymać wsparcie.

Więcej informacji na stronie www zakładu pogrzebowego. W razie pytań obsługa firmy chętnie udzieli wyczerpujących odpowiedzi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *