Jak zorganizować pogrzeb nienarodzonego dziecka?

Śmierć dziecka jest szczególnie przykrym przeżyciem. Jeszcze kilka lat temu rodzice dziecka zmarłego przed narodzinami mogli zapomnieć o godnym pochówku maleństwa. Aktualnie obowiązujące przepisy umożliwiają organizację tradycyjnego pogrzebu, dzięki czemu możemy właściwie uczcić obecność dziecka na tym świecie.


Pochówek dzieci nienarodzonych, czy też zmarłych kilka dni po urodzeniu wymaga dopełnienia wszelkich formalności. Warko skorzystać z usług profesjonalistów, którzy posiadają dostateczną wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ceremonia pogrzebowa przebiegnie w wzniosłej atmosferze.

Formalności pogrzebowe

Dla rodziców śmierć nienarodzonego dziecka zawsze jest ogromną traumą. Wiele osób nie ma pojęcia od czego zacząć organizację pochówku. W takich chwilach nie mamy chęci na to, aby załatwiać wszelkie sprawy formalne związane z śmiercią dziecka, a także jego pochówkiem.

Wysokiej klasy usługi pogrzebowe Włochy (Skrzydlate-anioly.pl) to najlepsze wsparcie w trudnych chwilach. Jest to przedsiębiorstwo pogrzebowe o znakomitej renomie, które specjalizuje się w organizacji pochówków dzieci nienarodzonych lub zmarłych niedługo po porodzie. Obsługa tego zakładu pogrzebowego jest niezwykle empatyczna i rzetelna. W imieniu swoich klientów dopełnia wszelkich formalności związanych z ceremonią. Jest to spore odciążenie dla rodziców pogrążonych w żałobie, którzy potrzebują wyciszenia i spokoju. Zakład pogrzebowy Skrzydlate Anioły zadba o najmniejszy szczegół uroczystości, tak aby ostania droga maleństwa była wyjątkowym wydarzeniem. Jest to moment, kiedy dziecko odfruwa do nieba niczym anioł. Właśnie dlatego ceremonia musi być piękna i uroczysta.

pogrzeb włochy

Organizacja pochówku

Pogrzeb dzieci nienarodzonych lub zmarłych po porodzie wymaga odpowiednich akcesoriów. Potrzebujemy więc nie tylko specjalnej trumny, ale również pozostałych akcesoriów niezbędnych do zorganizowania godnego pożegnania. W tym przypadku również możemy liczyć na kompleksowe wsparcie zakładu pogrzebowego.
To, jak będzie wyglądać pochówek dziecka jest wyłącznie naszą decyzją. Wielu rodziców pragnie, aby w pogrzebie uczestniczyło wyłącznie kilka najbliższych osób. Taka ceremonia ma bardzo intymny charakter. Jest to wspaniała forma pożegnania z dzieckiem, która może przynieść upragnione ukojenie.
Oczywiście uroczystość może zostać przeprowadzona w większym gronie, czyli tak jak tradycyjny pogrzeb. Możemy zorganizować również oprawę florystyczną oraz muzyczną. Żałobnicy mogą liczyć na wsparcie obsługi zakładu pogrzebowego również po zakończeniu pogrzebu. Warto skorzystać z tej pomocy, gdyż w ten sposób łatwiej będzie nam się pogodzić z trudną sytuacją.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *