Jak wygląda proces kremacji?

Kremacje polegają na spopieleniu szczątków zmarłego, zaś jego ciało przygotowywane jest w identyczny sposób jak do tradycyjnego pogrzebu, jednak na końcu zostaje ono spalone i grzebane na cmentarzu. Zwykle w w tego typu przypadkach, ceremonia pogrzebowa odbywa się dwuetapowo tj. przed spopieleniem zwłok i po skremowaniu.

Kremacje odbywają się w krematorium. To coraz częściej pojawiają się usługa wśród firm pogrzebowych.Z roku na rok zauważa się wciąż rosnący popyt na tego typu usługi, dlatego też już na terenie Wrocławia, Strzelina, Świdnicy czy Kłodzka można skorzystać z tej usługi. Kremacje w tych miastach przeprowadza Krematorium Olimp.

kremacja

Przygotowanie do kremacji

Ciała zmarłego przygotowywane jest w zakładzie pogrzebowym w tradycyjny sposób. Wybierana jest trumna dla zmarłego, odpowiednie ubranie, a wszystkie procedury przebiegają w identyczny sposób, z tym wyjątkiem, że po przygotowaniu ciała w zakładzie pogrzebowym, zostaje ono następnie przetransportowane do spalarni zwłok i umieszczone w piecu kremacyjnym.

Nowoczesne rozwiązania

Aktualnie używane są nowoczesne urządzenia, które wytwarzają temperaturę około 1000 stopni Celsjusza. Dzięki tym innowacjom, ciało spala się w ciągu dwóch-trzech godzin. Co więcej, podczas kremacji, najbliżsi zmarłego mogą bez przeszkód uczestniczyć w całym procesie spopielenia zwłok lub tylko np. w jego początkowej fazie. Po spaleniu zwłok, prochy zmarłego umieszczane są w urnie dostarczonej przez rodzinę. Po tym etapie, krematorium wydaje świadectwo kremacji. Następnie urna zabierana jest przez rodzinę, która przygotowuje pochówek z urną, który odbywa się na cmentarzu. I właśnie podczas tego drugiego etapu ceremonii pogrzebowej (po kremacji), szczątki zmarłego (z urną) składane są do grobu ziemnego lub umieszczane w kolumbarium. Sposób grzebania zmarłych, których ciało zostało poddanego kremacji, bardzo szczegółowo reguluje prawo, dlatego tez należy trzymać się wszystkich przepisów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *