Jak wygląda pochówek z kremacją?

Pochówki z kremacją są coraz powszechniejsze. Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że są one niezgodne z wiarą katolicką. Nic bardziej mylnego! Spopielenie zwłok przeprowadzane jest nawet wtedy, gdy nie doszło do uszkodzenia ciała np. na skutek nieszczęśliwego wypadku. Profesjonalny zakład pogrzebowy przeprowadza proces kremacyjny w sposób rzetelny i zgodny z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami.

pogrzeb

Przygotowanie zwłok do kremacji

Kremacja może nastąpić dopiero po fachowym przygotowaniu zwłok. Usługi pogrzebowe www.edenpogrzeby.pl świadczone są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Możemy mieć gwarancję, że zwłoki nie zostaną zbezczeszczane. Zmarły będzie traktowany z należytym szacunkiem. Wiele przedsiębiorstw pogrzebowych dysponuje własną salą pożegnań. Dzięki niej najbliżsi mogą pożegnać się ze zmarłych przed procesem spopielenia ciała. Niektórzy tego potrzebują, inni zaś rezygnują z takiej formy kontaktu. Jest to kwestia bardzo indywidualna, a ostateczna decyzja zawsze należy do żałobników.

Ciało nie wymaga zbyt wielu zabiegów, tak jak jest w przypadku pochówku tradycyjnego. Usługa ta generuje więc nieco mniejszy koszt. Warto podkreślić, że zmarły nie może być ubrany w „normalną” odzież. Zwykle jest on okryty całunem, który ulegnie spaleniu.

Spopielenie zwłok

Kremacja polega na umieszczeniu ciała zmarłego w trumnie z naturalnych materiałów. Jest ona wstawiana do pieca kremacyjnego. Prochy przesypywane są do urny, która zostanie pochowana do grobowca w dniu pogrzebu.

Uroczystość pogrzebowa przebiega identycznie, jak w przypadku pochówku tradycyjnego. Nie odnotujemy tutaj znaczących różnic. Kremacja coraz częściej wybierana jest przez tych, którzy posiadają rodzinny grobowiec. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w miejsce jednej trumny można wstawić kilka urn. Nie ma konieczności wykupywania kilku miejsc cmentarnych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *