Jak wybrać dobry zakład pogrzebowy?

Profesjonalne usługi pogrzebowe mogą znacząca ułatwić nam ten trudny okres w życiu. To właśnie od tego, jakie przedsiębiorstwo pogrzebowe wybierzemy zależy przebieg całej uroczystości. Jeśli zależy nam na tym, aby uroczystość była elegancka i wzniosła, to nie możemy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Niestety na rynku wciąż funkcjonuje duża ilość przedsiębiorstw nastawionych tylko na zysk.

Najlepszy zakład pogrzebowy Gorzów Wielkopolski tworzony jest przez osoby z dużym doświadczeniem oraz specjalistyczną wiedzą. Trzeba jednak podkreślić, że są ludzie z taktem, którzy potrafią wykazać się empatią. Z pewnością ich wsparcie będzie dla nas sporym odciążeniem. Sprawdzony zakład pogrzebowy Gorzów Wielkopolski można znaleźć na https://funer.com.pl/szukaj,Gorzów%20Wielkopolski,20,1,1.html. Co sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

zakład pogrzebowy

Zakres usług

Nie każde przedsiębiorstwo pogrzebowe proponuje nam kompleksową organizację pogrzebu. Korzystanie z takiej oferty jest po prostu bez sensu. Do załatwienia mamy naprawdę dużą ilość formalności. Właśnie dlatego dobrze jest, gdy zakład pogrzebowy proponuje załatwienie wszystkich najważniejszych obowiązków związanych z pochówkiem. Jest to m.in. transport zwłok, przygotowanie zmarłego do pochówku, kremacja/ekshumacja zwłok na życzenie klienta, oprawa florystyczna i muzyczna, obsługa żałobników. Warto również wspomnieć o sprawach urzędowych. Przedsiębiorstwo pogrzebowe powinno zająć się dokumentacją związaną z wydaniem aktu zgonu, czy też zasiłku pogrzebowego.

Cena usług

Oczywistym jest, że cena odgrywa ogromną rolę podczas organizacji pogrzebu. Zasiłek pogrzebowy jest relatywnie niski (aktualnie wynosi on 4000 zł), więc budżetem musimy gospodarować mądrze. Dodatkowym minusem jest fakt, że na wypłatę pieniędzy z zakładu ubezpieczeniowego musimy trochę poczekać. Przedsiębiorstwo pogrzebowe powinno zagwarantować nam bezgotówkowe rozliczenie ceremonii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *