Ile kosztuje pogrzeb w Katowicach?

Organizacja pogrzebu jest ogromnym wysiłkiem logistycznym i sporym obciążeniem finansowym. Mówienie, że w obliczu śmierci nie liczą się pieniądze czy inne kwestie materialne nie do końca odzwierciedla rzeczywistość. Dla rodziny Zmarłego pogrzeb jest często wydatkiem tak znacznym, że nawet w tym smutnym momencie życia muszą myśleć o sprawach przyziemnych, co w praktyce oznacza poszukiwanie firmy funeralnej oferującej wysoką jakość usług w korzystnej cenie.

pogrzeb w katowicach

Koszt pogrzebu w Katowicach

Dla mieszkańców Śląska pogrzeb to uroczystość niezwykle podniosła, upamiętniająca Zmarłego, będąca wyrazem szacunku, miłości i przywiązania. Podczas ceremonii bardzo często żałobnikom towarzyszy orkiestra górnicza, a jeśli Zmarły był zapalonym hodowcą gołębi, to po złożeniu ciała do grobu wypuszczane są gołębie. Każdy taki dodatkowy element uroczystości oznacza zwiększenie wydatków finansowych na ceremonię. Warto więc poznać ofertę firmy pogrzebykuleczka.pl – to zakład pogrzebowy, którego właściciele i pracownicy znają i rozumieją śląskie tradycje oraz potrafią zorganizować pochówek zgodny z nimi, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej, niewygórowanej ceny usługi.

Jak obniżyć koszty pogrzebu?

Koszt pogrzebu w Katowicach, poza dodatkowymi puntami scenariusza, zależy również od formy oraz od ceny wybranych akcesoriów. Pogrzeby tradycyjne z odprowadzeniem ciała do grobu wymagają zakupu trumny, której najniższa cena to około 1000 złotych. Do tego należy doliczyć opłaty cmentarne, koszty wykopania i przygotowania grobu, kosmetykę i ubranie ciała Zmarłego, transport, kwiaty i wiele innych ważnych elementów.

Coraz częściej mieszkańcy Katowic, Siemianowic czy innych miejscowości wybierają pogrzeby poprzedzone spopieleniem. Kremacje to najstarsze formy pochówków. Obecnie są dozwolone przez Kościół katolicki, a za ich wyborem przemawiają także względy ekologiczne oraz ekonomiczne. Nie tylko koszt samego pogrzebu jest niższy, ale również opłata za miejsce w kolumbarium znacznie korzystniej wypada w porównaniu z kosztami grobów ziemnych czy murowanych.

Aby koszty pochówku ograniczyć do niezbędnego minimum warto wybrać zakład pogrzebowy świadczący usługi kompleksowe, co w przypadku wyboru wielu z nich daje możliwość negocjowania cen. Na stronie zakładu pogrzebowego Kuleczka można znaleźć pełen wykaz usług, a pod podanymi tam dostępnymi całą dobę numerami telefonu każdy może sprawdzić cenę lub zapytać o inne ważne szczegóły organizacyjne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *