Godne pożegnanie dzieci nienarodzonych

Nie ma większego bólu niż ból po utracie dziecka. To nie powinno się stać – myślimy wtedy – rodzice nigdy nie powinni mieć okazji żegnać swoich dzieci. Los jest jednak okrutny i niektórych rodziców doświadcza tym jakże wielkim cierpieniem.

grób dziecka

Pogrzeb dziecka nienarodzonego – godne pożegnanie nadziei

Kiedy umiera dziecko, dla rodzica nie jest ważne, czy zdążyło się urodzić, czy nie. Cierpienie jest takie samo, wraz z maleństwem umiera bowiem nadzieja, na możliwość zobaczenia jak rośnie i dojrzewa. Zupełnie zrozumiałe jest, że rodzice pragną godnie pożegnać swoje dziecko. Uroczysty pogrzeb jest pierwszym krokiem na drodze poradzenia sobie z traumą po utracie bliskiej osoby i nie inaczej jest w przypadku dzieci nienarodzonych. Daje też szansę na odwiedzanie miejsca pochówku własnego dziecka, a nie anonimowego grobu nienarodzonych.

Niestety pogrzeby w przypadku dzieci nienarodzonych często budzą kontrowersje i wątpliwości co do sposobu załatwiania formalności. Jak sobie z tym poradzić w tak trudnym momencie?

Gdzie szukać pomocy w załatwieniu niezbędnych formalności?

Warszawski zakład pogrzebowy Skrzydlate Anioły pomaga rodzicom i bliskim nienarodzonych dzieci w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z pochówkiem, który wciąż jest uważany przez wiele innych zakładów pogrzebowych za niecodzienny. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Do niedawna jeszcze odmawiano rodzicom pochówku ich nienarodzonych dzieci – również w Warszawie. Ciała nienarodzonych dzieci nie były traktowane z należytą im godnością, co dodatkowo przysparzało ich rodzicom bólu. Dziś, kiedy możliwy jest godny i uroczysty pogrzeb utraconego dziecka bez względu na jego wiek, rodzice mogą godnie je pożegnać. W załatwianiu wszelkich formalności pomogą – zakład Skrzydlate Anioły. Pracownicy Skrzydlatych Aniołów wskazują rodzicom, gdzie należy się udać i jakie formalności należy załatwić osobiście, a jakie można zlecić pracownikom zakładu. Koszt pochówku jest szacowany i podawany przed przystąpieniem do załatwiania formalności.

Pogrążeni w bólu rodzice, są traktowani z empatią, współczuciem i pełnym zrozumieniem. Skrzydlate Anioły to miejsce godne polecenia w najsmutniejszych chwilach po utracie nienarodzonego dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *