Czy warto wybrać metalową urnę?

Kremacja jest coraz częstszą metodą pochówku. Wybierana jest nie tylko dlatego, że to rozwiązanie tańsze, ale także ze względu na to, że jest to po prostu życzenie wielu osób umierających. W jaki sposób wybrać odpowiednią urnę i czym cechują się urny pogrzebowe z metalu.

urny metalowe

Piękne i wytrzymałe

Po pierwsze urny metalowe należą do najtańszych. Można je nabyć już za około 300 zł. Praktycznie każdy producent urn pogrzebowych ma w swojej ofercie tego typu produkty. Co ciekawe, urny metalowe wcale nie wyglądają gorzej niż te z innego tworzywa, czego przykładem może być oferta firmy, której strona www znajduje się pod adresem: dusturny.pl.

Tego typu produkty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, więc można wybrać coś, co najbardziej odpowiada upodobaniom. Mogą one być błyszczące lub matowe. Wiele modeli jest także imitacją kamienia naturalnego i prezentuje się to naprawdę dobrze. Ponadto można wybrać pośród szerokiej gamy urn zdobionych ornamentami roślinnymi czy religijnymi. Warto zwrócić uwagę na to, czy urna ma zamocowane uchwyty.

Wiele zakładów pogrzebowych oferuje również urny w różnych kształtach. Jakie czynniki przemawiają za tym, by wybrać metal zamiast drewna czy kamienia? Nie tylko cena, ale także wytrzymałość i solidność oraz naprawdę elegancki i stylowy wygląd.

Czy kremacja będzie dobrym wyborem?

W związku z tematem urn wiele osób zastanawia się, czy kremacja w ogóle jest dobrą decyzją. Nie są pewni, czy kościół popiera takie rozwiązanie. Otóż okazuje się, że od jakiegoś czasu nie ma on nic przeciwko temu, by zwłoki zostały spopielone, jeżeli tylko cała ceremonia przebiega w sposób, który świadczy o szacunku dla zmarłego. W końcu powstaliśmy z prochu, więc naturalnym jest, powracamy do niego w procesie kremacji, po której z człowieka pozostają właśnie prochy umieszczane w urnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *