Ciało – złożyć w grobie czy spalić?

Część ludzi poświęca wiele godzin na rozmyślanie o swojej śmierci. Zastanawiamy się co zrobić z naszym ciałem – złożyć je w grobie czy też spalić?

Kontrowersje?

Spalenie ciała budzi coraz mniejsze kontrowersje. Nawet kościół katolicki nie potępia tego czynu, ale stara się zrozumieć motywacje. Zakład pogrzebowy Olsztyn zajmuje się zarówno ciałem, jak i prochami, a dokładniej pochówkiem tego, co z człowieka zostało. Rozsypanie szczątków w dowolnym miejscu na ziemi czy w wodzie póki co jest niemożliwe, dlatego trzeba zajęć się pogrzebaniem zmarłej osoby. Całe szczęście, usługi pogrzebowe oferowane w tym zakresie obejmują kompleksowo całość działań, którymi musi zająć się rodzina czy bliscy zmarłej osoby.

Ostatnia wola

Dobrze jest wypełnić ostatnią wolę zmarłego, w każdym aspekcie. Niektórzy już za życia mówią, że życzą sobie konkretnej wybranej muzyki na pogrzebie czy też kwiatów albo stanowczo odmawiają wszystkiego, co rodzi wydatki i wydaje się zbyteczne. Dobry zakład pogrzebowy zajmie się wszystkim – zapyta rodzinę lub bliskich o preferencje i w 100% dopasuje swoją ofertę do oczekiwań. Taką ostatnią wolę zmarła osoba może wcześniej zapisać w testamencie, dlatego warto dokładnie się w niego wczytać.

Nie wszystek umrę

Pomnik to ważna sprawa. Czasem ktoś już za życia życzy sobie konkretnego pomnika – okazałego lub wręcz przeciwnie, bardzo skromnego. I znowu, jak wcześniej, usługi pogrzebowe obejmują również wybór pomnika zgodnego z oczekiwaniem osoby zmarłej lub bliskich. Warto przemyśleć takie sprawy, aby później nie było niedomówień i by bliscy po naszej śmierci nie musieli zgadywać czego oczekujemy.

Tematy związane ze śmiercią są niezwykle bolesne, ale to przecież część życia. W mieście takim jak olsztyn czy inne duże metropolie, można spełnić wiele życzeń związanych z pogrzebem i pochówkiem zmarłych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *