Akcesoria nagrobne – ławki cmentarne

Cmentarz, mogiła, wieczny spokój dla zmarłych, refleksje żyjących. Śmierć jest elementem życia. Przenosi w inny wymiar zarówno tych, którzy odeszli, jak i bliskich, którzy pozostali. Bliskich, dla których namiastką kontaktu, jest chwila spędzona przy grobie ukochanej osoby.

Czasem chciałoby się, żeby ta chwila trwała w nieskończoność, albo tylko odrobinę dłużej. Wspominanie Zmarłego koi ból, daje wytchnienie. Ileż to razy, podczas odwiedzin mogiły bliskiej nam osoby, zostalibyśmy dłużej, gdyby tylko można było choć na chwilkę przysiąść przy grobie, podnieść głowę i powspominać w wygodnej pozycji?

Ławki cmentarne

Stają się nieodzownym wyposażeniem nagrobków, podobnie jak wazon na kwiaty, czy podstawka pod znicze. Stelaż zwykle wykonany jest z metalowych profili, zabezpieczonych farbą proszkową przed szkodliwym działaniem promieni UV, deszczu i mrozu.

Siedzisko ławek cmentarnych zbudowane jest z zamkniętych profili pcv, które gwarantują komfort użytkowania nawet w niskich temperaturach. Cała konstrukcja posiada otwory, umożliwiające stałe zamocowanie ławki w najbliższym otoczeniu grobowca.

Ławki cmentarne występują w kilku różnych rozmiarach oraz modelach. Ważna jest odporność na warunki atmosferyczne użytych materiałów oraz solidność konstrukcji. Liderem branży jest Stolarnia Grodzka.

Ławka cmentarna Stolarni Grodzkiej

Występują w trzech podstawowych modelach, które zaspokajają rozmaite potrzeby klientów. Od najprostszej składanej, przez ławkę ze skrzynką na praktyczne akcesoria do sprzątania grobu, aż po wersję luksusową z oparciem. Wszystkie solidne, wytrzymałe i na lata.

Chwila refleksji

Ławki cmentarne dają niepowtarzalną okazję do komfortowej refleksji nad życiem zmarłego. Można powspominać najpiękniejsze ze wspólnych momentów, wygodnie odprężając się w cichej zadumie.

Na cmentarnej ławce łatwo poczuć się trochę tak, jak na tej w parku, kiedy rzeczy ostateczne wydawały się tak odległe i nikt nawet nie myślał o nieuchronnej śmierci. Usiąść przy grobie i zanurzyć się w to wszystko. Chwila refleksji nad sensem istnienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *